Sugamo- cha Yazaki ten dokladniej Inaka-shitate Fukamushi Sencha


Sugamo- cha malo mówiąca informacja o herbacie - a jest jakby jednym z wielu   symboli -    niecodziennego tokijskiego  miejsca  o nazwie Sugamo ( czyli "kacze gniazdo")  To bardzo ciekawa okolica - popularna wsrod straszych ludzi  w celu odwiedzenia swiatyni  Koganji  aby  u  Jizo-sama ( Buddyjskiego Bodhistwy )  prosic sie o zdrowie i dlugie zycie. Przy swiątyni  mozna zrobic zakupy w tym takze herbate.  W ...herbacianym sklepie  z tradycjami ...Yazaki ten...maja kilka specjalow  gdzie  najbardziej popularna jest Sugamo cha- (i to za bardzo przystepna cene. )



1.
Dokladniejsze detale :
- jesli  chodzi  o produkcje i lokalizacje  to  mozna  powiedziec : jest to  fukamushi  sencha z prefektury Shiuzoka  z zaglebia herbacianego Makinohara.  




  2.
  To - fukamushi-cha  okreslona  jako  INAKA-shitate (田舎仕立て)  czyli cos w rodzaju nie przesortowanej herbaty  gdzie znajdziemy proszek (粉茶   kona  cha  )oraz kawalki lodyg ( 茎茶kuki cha) - w dodatku wszystko  przypiekane  ( 火入れ  hiire  ) co w efekcie daje  bardzo gesty intesywnie  zielony napar. Smak dosc  mocny  ze slodkimi akcentami.  Farmerzy sami taka herbate popijali ,ale zmieniaja sie czasy i jest popyt na takie cos.
Sklep Yazaki-ten  chawali  te herbate jako harmonijny   związek  smakow : amami ( slodki ) oraz shibumi ( goryczki ) .
Tania i dobra herbata-    jedynym problemem -  zbyt gęsta konsystencja fusow-    robi  sie papka  ktora  zatyka  dziurki czajnika.  tym razem w uzyciu jest hohin)   




Dosc wydajna  do 4ch razy.... mozna  stwierdzic  ze jest  -bardzo >bardzo >> " fukamushi".

Jak podano : parzenie w   temp  70C   ok 30 sekund....




3.
Dla  porównania  dzis przygotowanie  w tych samych naczyniach co poprzednia herbata TENRYU.   Obie  herbaty  to  sencha z  Shizuoka  - dzieki czemu  mozna  zobaczyc  jak odmiennie prezentuja  sie te dwie herbaty.



Komentarze