środa, 8 lutego 2017

Herbata i sztuka w jednym herbaciarnia Thưởng Trà Hanoi Wietnam

Co?????.....Wietnam,  Hanoi?
 -A jednak Thưởng Trà to jedno z najlepszych miejsc  herbacianych jakie odwiedziłem.


Nie wiem czy specjalnie  czy też  przypadkiem  herbaciana przestrzeń ulokowana  jest w ruchliwym, szumnym  rejonie  stolicy .


Szary niepozorny budynek  w takich okolicach  raczej   trudno znaleźć coś przyjemnego  dla duszy.  Na parterze  zjemy ryż  z wieprzowina.Ale wchodząc  wyżej  przeniesiemy się  do innego  świata.


Kontrast  niesamowity  ze zgiełku głośnej ulicy przenosimy się  w totalnie inny wymiar.


Tam gdzie nie docierają promienie słońca znajdziemy  klimatyczne  zakątki  z nsatrojowym malarstwem.Szaro-czarny kolor ścian  daje wspaniałe efekty..


Odpowiednio dobrane obrazy  nie rozpraszają uwagi, wręcz przeciwnie wprowadzają kontemplacyjny klimat.Jest możliwość  znalezienia miejsca gdzie  zaparzymy herbatę   zgodnie ze swoim upodobaniem.

mamy do wyboru  np. werande  gdzie głośno  rozmawiajac  nie przeszkadzamy  innym.


Wietnam który  kulturowo  należy do krajów Dalekiego Wschodu  posiada wiele do zaoferowania nie tylko wielbicielom  herbaty ale także miłośnikom wyrafinowanej sztuki orientalnej.


W  Thưởng Trà znajdziemy  właśnie taką  kolekcję   przedmiotów które  przyjazne są delektowaniu się  herbatą.

Podobnie  jak w Japonii czy Koreii można
przygotować  parzenie siedząc na podłodze.


Medytacja ?  Przypominanie o tym iż  mnisi  buddyjscy pili herbatę  podczas  długotrwałych medytacji. Napar pobudza ale i pomoga  w koncentracji.


Surowość i elegancja..Gustowne urządzenie wymaga znajomosci rozwiązan architektonicznych ale przede wszystkim ducha  herbaty. Nie znajdziemy  tutaj  kiczu ,  bezgustownego przepychu  czy  tanich  dekoracji.


Pan właściciel  ustawia kwiaty ktore  sa   bardzo  przyjazne herbacie. 

4 komentarze:

 1. Piękne miejsce. Czuć również pozytywną energię płynąca z Twojego wpisu. Jeśli będę w Wietnamie zapamiętam żeby odwiedzić to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwnie wygląda z tymi czarnymi ścianami, jak w jakiejś jaskini :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały wpis. Miód na moje serce i oczy. Doskonałe połączenie minimalistycznego tekstu i dobrze dobranych zdjęć. Z niecierpliwością czekam na kolejne opisy - okraszone pięknymi zdjęciami - ciekawych, herbacianych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pochlebne komentarze zaobawiauja do pisania porprawnie. Jest jeszcze tyle cieawakostek zwiazanych z herbata ze napewno bedzie kontynuacja. "Czarne ściany jak w jaskini - swietne spostrzezenie. Jaskinie w wielu kulturach kojarzone sa z miejscem do wyciszenia i medycaji. Nie tylko w Azaji Wschodniej ale i w Chrzescijanstwie. Polacam PDF - ” Modlitwa w jaskini serca - WCCM.PL ”- ktory znajdziemy w internecie.

  OdpowiedzUsuń

Ceramika do herbaty - kiedy smak bedzie najlepszy ( odwiedziny starozytnego Jizhou )

 Ceramika herbaciarza ...jeśli  do parzenia herbaty podchodzi się zwiększą uwagą to i naczynia powinny być nie tylko funkcjonalne a...