Anxi Tie Guan Yin - wielka parada producentow.


Anxi Tie Guan Yin 安溪鉄観音 to jeden z najbardziej znanych oolongow nie tylko w Chinach ale i na całym świecie. Kiedyś produkcja tej herbaty była raczej kontrolowana i ograniczona, w dniu dzisiejszym mamy całe zatrzęsienie różnych gatunków TieGuan Yin. Tego nie da się ogarnąć, co producent to inna herbata, Panuje trend pakowania kilku gram herbaty w miniaturowe jednorazowe hermetycznie zamykane plastikowe torebeczki, co jest bardzo nieekologiczne. Tak pakowana Anxi Tie Guan Yin jest rozprowadzana w setkach tysięcy sztuk.

Nie wiadomo jakich walorów smakowych można się spodziewać po tak zapakowanej herbacie , nie da się sprawdzić jakości poprzez obejrzenie listków, trzeba wierzyć w to co jest napisane na opakowaniu.
W małych torebeczkach zazwyczaj są to nie przyprażone lekkie zielone odmiany Guan Yin Wang – gdzie czasami da się odczuć mocny surowy smak nieobrobionego liścia.
    Moze to byc tez  Ti Kuan YIN

Do herbat Tie Guan Yin z malych torebeczek mam specjalny czajniczek, w ktorym po parzeniu zawsze pozostaje intensywny aromat .


安溪鉄観音

Komentarze

  1. W czasach biedy piłem Tie Guan Yin i mam tej herbaty serdecznie dość. Wciąż pamiętam okropny, płaski smak, to było okropne. Czasy biedy minęły, pojawił się Pan Farmer i jest dobrze. Oczywiście wierzę, że istnieją dobre odmiany tej herbaty, ale sam już nie spróbuję.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz