Wietnamska herbata zielona z Thai Nguyen.

Wietnamska herbata zielona z Thai Nguyen.

Zakupienie oryginalnych herbat wietnamskich w Polsce niestanowi większego problemu. Takie same herbaty jakie pija Wietnamczycy np. w Hanoi  -możemy dostać w krajowych sklepach z orientalną żywnością co ciekawe  na opakowaniu pojawiają się opisy po polsku.


                                          Wietnamska herbata zielona z Thai Nguyen.

Forma liter stylizowana jest na wietnamski styl kaligrafowania tzn. Thu phap. można to uznać za ciekawy dodatek ukazujący orginalność tego produktu.
Sama herbata - to typowo północno-wietnamski napar herbaciany z okolic rejonu Thai Nguyen. Takie gatunki wytwarzane są z liści wielkolistnego krzewu herbacianego. Produkcja jest dość prosta i dlatego te herbaty cechuje niezbyt wyrafinowany smak. Jest to dobry napar pobudzajcy - i tak właśnie traktują herbate w Wietnamie. Choć ostatnimi laty powstają miejsca gdzie stara się stworzyć Wietnamską sztukę parzenia.Jest to zdecydowanie typ zielonej herbaty do parzenia w czajniczku. Do zrobienia klimatu orientalnego świetnie sprawdza się wietnamska ceramika z Bat Trang. Przygotowanie herbaty będzie bardziej ciekawe, dodające słodki akcent, a może wręcz ceremonialne.

i można bawić się w fotografowanie  -
                         czajniczek wietnamski..czarki koreańskie , podstawki japońskie.
O herbacie w Wietnamie  oraz  wiadomosci  zebrane podczas wizyty  mozna przeczytac 


Komentarze

  1. To była przygoda, kupiliśmy tę herbatę w różnych punktach Warszawy i w różnych opakowaniach. Kilka lat temu dostałem od Przyjaciela paczuszkę wietnamskiej herbaty. Nie wiem czy On pamięta, że napisałem o niej wiersz. Wyobrażałem sobie, że taką samą herbatę pił generał Giap. Cóż, taka stara historia.
    Teraz po wielu doświadczeniach ta dość tania herbata wcale mnie nie rozczarowała. Wręcz przeciwnie, wciąż piję ją z przyjemnością.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz