Woojeon 우전 najlepsza herbata z Korei ?

Tak  Woojeon 우전 powinien być najlepszą najdelikatniejszą z herbat koreańskich.


Ale tak nie zawsze jest i to z kilku przyczyn jak:
-  maszynowa masowa produkcja która powoduje niską jakość i pomimo terminu zbioru z przed 20 kwietnia - herbata nie ma tak dobrych właściwości jak ręcznie produkowane przez specjalistów.
- obrabiane ręcznie ale amatorsko przez mało doświadczone osoby co jest w  Korei zjawiskiem zauważalnym.
- długo przechowywany Woojeon 우전  (ok. 2-3ch latach) traci na wartość.Tak że świeża herbata drugich zbiorów Sejak ( 세작) może przeważać smakowo.
,.,
Porównanie smaków kilku  herbat   Woojeon 우전 przeprowadziliśmy kiedys z Lukaszem (Dado - moja droga herbaty ) i Jola (Herbaciany notes ) -
odpowiedź byla jedna :" niespójna grupa herbat o ekstremalnie różnym smaku i jakości."
Dziś  podczas porządkowania herbacianych zasobów  pojawiały  sie" dwa "Woojeony”  których degustacja  zakończy tegoroczne herbaciane blogowanie.

Jeśli chce się poznać smak prawdziwej klasycznej herbaty pierwszych zbiorów  niestety trzeba liczyć się z dużymi kosztami.  Najlepiej jeśli zna się ogród z którego pochodzi herbata oraz kto jest producentem.dwa rozne naczynia  do parzenia.
Herbaty które uznawane są  za wartościowe ,godne przygotowania przy szacownych  muszą pochodzić  z ogrodu którego właściciela się zna.  Korea jest krajem gdzie nadal zwykłe herbaty supermarketowe  nie są popularne  a do  przygotowania wysokiej jakości herbaty  potrzebna jest odpowiednia oprawa.
Hadong Woojeon - ten sam rejon  ale inny ogród  -smak i aromat nie taki sam.  

Komentarze

  1. Przykro słyszeć, że herbaty koreańskie mają aż tak duży rozrzut jakościowy. Aktualnie bardzo mi posmakowały ale w takim razie będę musiał zrobić rekonesans po różnych sklepach i samemu ocenić, który prezentuje odpowiedni poziom. Bardzo dziękuję za ten wpis bo akurat trafił w mój aktualny herbaciany gust.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jest tak latwo dotrzec do dobrych herbat koreanskich. Najlepiej jesli zna sie osobbe ktora produkuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz