Dobashien- tokijski sklep gdzie poznamy japońskie herbaty. Świetne miejsce dla turystyki herbacianej.

Nie wiem dlaczego ? -  ale sprawozdania z odwiedzin herbacianych  sklepów czy  cieszą się
 wielkim zainteresowaniem.  Czasami otrzymuje pytania gdzie w Japonii w można spróbować prawdziwej dobrej  herbaty? Słyszę tez wiele głosów iż w kraju kwitnącej  wiśni  bardzo trudno znaleźć miejsca  gdzie  otrzymamy dobrze zaparzona tradycyjną  sencha   czy gyokuro. Tak  to jest fakt,  nie łatwo znaleźć specjalistyczne miejsce  gdzie oferują  duży wybór herbat z różnych regionów Japonii, a jeśli tak są to drogie  galerie jak Chachanoma czy salon .Ippodo.

                                                  zestaw do parzenia sencha w Dobashi en.

   Nagle ! olśnienie... albo inaczej " pod latarnią zawsze najciemniej"  - przecież  pobliski sklep  Dobashi-en oferuje bogaty wybór herbat z głównych  miejsc upraw w Japonii. Dla turystów nieznających  języka   japońskiego  przygotowana jest karta po angielsku  z bardzo dokładnym  szczegółowym opisem każdej herbaty ,jej sposobu  parzenia itp.

                                          Majster poleca najlepsze herbaty Sencha

Tak ten sklep należy polecić odwiedzającym Tokyo...co jest ważne - bardzo przystępne ceny zaczynające się  od  ...300yen  za jeden zestaw herbaciany. ( 10 złotych pln.)  za delektowanie się wysokiej jakości wyselekcjonowanej herbaty  to naprawdę niewiele.


 Postaram  się zrelacjonować jakie herbaty możemy  samodzielnie  zaparzyć  w  tym miejscu  .  Nie ma oblężenia  są tylko 3 stoliki


  Być może przyda  się to dla odwiedzających Tokyo  dla osób  które nie maja w planach odwiedzin Japonii  fotorelacja przybliży charakterystykę   herbat z Dobashi-en

W karcie "  majstra   "   mamy :
  - Sayama cha   狭山茶
  - Kagegawa cha  掛川茶
  - Kawane cha    川根茶
  - Ureshino cha   嬉野茶
  - Yame cha    八女茶
  - Uji cha      宇治茶
  - Tosa cha     土佐茶
  - Shirakawa cha   白川茶
   - Chiran cha     知覧茶

- jest w czym wybierać.   Relacje z degustacji wkrótce.



Komentarze

  1. Nie ma się co dziwić, że Twoje relację z herbacianych miejsc cieszą się taką popularnością. Sam bardzo chętnie czytam i oglądam zdjęcia z takich materiałów. Trzeba pamiętać, że dobrze zaopatrzony sklep z herbatami, przynajmniej u mnie w Warszawie to naprawdę rzadkość. Dlatego obrazy, które nam serwujesz naprawdę cieszą oczy i duszę :) Za to lubię ten błysk w oku kompetentnego sprzedawcy u siebie w mieście, który odkrywa we mnie nie kolejnego konesera aromatyzowanych specjałów, a osobę z którą może porozmawiać o różnych gatunkowych herbatach. Niestety jest ich jak na lekarstwo. Lubię też śledzić Twojego bloga, bo Japonia nadal pozostaje dla mnie mało zbadanym rejonem herbacianego świata, a serwujesz zawsze informacje z pierwszej ręki za co serdecznie dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy wpis. Chętnie poczytam o degustacjach. Może kiedyś się uda wrócić do Japonii i poodwiedzać samemu.

    OdpowiedzUsuń

  3. Bardzo cieszy taka pochlebna ocena tych relacji. Z zaopatrzeniem sklepow z herbata zawsze bedzie problem jesli poszukuje sie czegos specjalnego. Z roku na rok jest coraz lepiej. Z tego co slysze to wiekszosc herbat w polskich specjalistycznych sklepach pochodzi z hurtowni niemieckich i czeskich. Sprowadzanie herbat unikalnych i nietypowych jest nieoplaclne nie pzrynosi zysku. dla wlasciciela sklepu. Pozdrawiam i zycze wielu herbacianych odkryc....a takze warte jest przesledznie poprawnej nomenklatury jak kategoryzowac herbaty.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz