Herbata wietnamska ”Lũng phìn trà” ? Shan tuyết? -Đồng Văn?

Herbata Shan tuyết - Lũng Phìn z rejonu Đồng Văn - o co chodzi?Czy komuś coś mówi nazwa herbaty "lũng phìn trà”? 
Czy wszyscy wiedzą  gdzie  jest dystrykt  Đồng Văn? Chyba raczej nie, więc trzeba dać namiary:1.

Jeśli chodzi o górskie okolice Đồng Văn... to mamy mnóstwo  ofert z biur turystycznych zapewniający super atrakcje... do zwiedzania  w prowincji Ha Giang na północy Wietnamu. Etniczne zakupy na targu - oraz zapoznanie się z kulturą i obyczajami ludności  Hmong itd..itp..  Đồng Văn zaprasza podróżników a bogata oferta internetowa zapewni wszelkie ciekawe przygody oraz komfort usług. 
2.
Herbata ”Lũng phìn trà”?  Shan tuyết?    
Tutaj trudniej o informacje... Wietnam to nie Japonia - więc nie mamy poprawnej ustabilizowanej nomenklatury. Dodatkowo, w  Wietnamie jest wiele nie opisanych i do tej pory nieznanych komercyjnie herbat... i takim przykładem jest ”Lũng phìn trà. 

Shan tuyết > pod tym terminem rozumie się grupę herbat... ze swobodnie rosnących krzewiastych drzew herbacianych... bardzo często wysoko w górach. Nazwę taką otrzymały te herbaty dzięki białemu meszkowi - przypominającemu śnieg.


                                             nie widac  snieznych  wloskow

W tej samej grupie Shan tuyết mamy różne herbaty z kilku rejonów -  ceny ich są dość wysokie ze względu na unikalność i trudności w zbieraniu czy produkcji.


”Lũng phìn trà”  powstaje  na bazie wolno-rosnących drzewiastych krzewów  w okolicach Đồng Văn - do nie dawana była znana tylko autochtonom. W ostatnim czasie nastąpiło wielkie odkrycie - smak "Lũng phìn" jest tak wspaniały i unikalny iż zadowoli niejednego konesera. Zaczyna się proces sprowadzania tej herbaty dla tych, którzy potrafią docenić smak naparu. Będzie to herbata tylko dla wybranych bo niestety w Wietnamie powszechnie pije się tanie niskiej jakości herbaty... dopiero od niedawna organizuje się spotkania herbaciane gdzie poznaje się czym jest TRA DAO - czyli Droga Herbaty.Jesteśmy świadkami kiedy wśród herbat wietnamskich pojawia się nowy wartościowy gatunek i co ciekawe będzie można spróbować jej w Polsce!  Tak, to jedna z myśli, żeby nie tylko dzielić się tutaj na tym blogu przygodami herbacianymi, ale także żeby była możliwość skosztowania - do współpracy zgłosiła się herbaciarnia
 Herbaty Czas -
 na Ludnej w Warszawie..

 tam będzie można skosztować i zaopatrzyć się w unikaty herbaciane - niespotykanie w innych miejscach.
                                           Lotos  - Bong Seng- ulubiony kwiat Wietnamu..Herbata    byla przona  3 razy   w teperaturze ok 80 C
smak naparu typowy dla herbat zielonych  z polnocy  Wietnamu z tym ze posiada bardziej rozbudowny smak i aromat. mniej  goryczki  a wiecej kremowo-ziolowych akcentów.
Bardzo mile zaskoczy konesera herbat wietnamskich.

Komentarze