Norymberga - herbaciane zakupy. Uta's Teehaus i inne

Do Norymbergi przyjechałem żeby zwiedzić  Faber Castell gdzie od 1761roku.. produkowane są ołówki a sprawy zakupów herbacianych powstały spontanicznie. W tym starym bogatym historycznym mieście odnajdziemy kilka miejsc gdzie dostaniemy herbaty.  Zauważyłem że jeśli porównać z polskimi krajowymi sklepami  to wybór czy oferta specjalistyczna nie jest obszerna   -a  w normalnych supermarketach wręcz uboga .

                                           
                                                     Takie herbaty zakupiłem:
         
 Tze TJI Chun - Taiwan tea   (50gr.)                                 2.20 Euro  oriental supermarket
                          Green Tea - Golden Sail Brand                              1.50 Euro   ( 100 gr.) oriental supermarket
Tanzania - Luponde  >  (30 gr. )                            2.90 Euro   Uta`sTeehaus
Darjeeling MARYBONG (100gr.)                        8.20 Euro   Uta`sTeehaus


 Zanim je opisze, trochę o miejscach herbacianych:


Uta's Teehaus
Uta's Teehaus -  renomowany  sklep z herbatami  który prowadzi  Pani Uta Ruser


 Przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje się to trudne do pogodzenia: biznes w centrum miasta - wśród przechodniów - z produktem ( ?), który, przeciwnie, został zaprojektowany dla spokoju i przemyślanej przyjemności: czyli  herbaty.


 Osobiscie wykonane  przez  wlascicielkę  zdjęcia pokazują, skąd pochodzi przynajmniej część herbat.


    Ceramika  niestety - trochę  tu  daleko do  japonskich kanonow  estetyki.

                               
                                     Większosc herbat prawdopodobnie  pochodzi z hurtowni "Nie jest ani  działaczem ekologicznym, ani mistrzem uczciwego handlu światowego". "Chcę tylko zaoferować dobrą herbatę i odpowiednio doradzić ludziom" - mówi właścicielka - "ponieważ zależy to od indywidualnych preferencji i rodzaju herbaty, którą chcesz, równie ważny jest rodzaj przygotowania .


Metalowe puszki  z motywami z azjatyckimi , małe opakowania, dopasowana porcelana i wszelkiego rodzaju akcesoria wypełniają półki, między starymi meblami  a oryginalne skrzynie transportowe zapewniają  dobrą atmosferę


Uta Ruser w swojej "herbaciarni":  szuka wyrobów, które wyróżniają się pod względem wzornictwa i prezentacji  z daleka  od masowej produkcji   zaopatrując sie u  mniejszych firm rodzinnych.
Uta's Teehaus - działa od 1993 roku.
http://www.utas-teehaus.de/Azjatyckie markety

https://www.hongkong-store.de

Dwie inne herbaty zakupiłem w orientalnych supermarketach ( Mniejszy wybor niż na warszawskim bazarze -  np. hala ul.Marywilska.) Ciekawe jak będą  smakowały ???


Tee Gshwendner
W sieciowym  specjalistycznym sklepie herbacianym nie kupowałem  gdyż  do złudzenia przypominał polskie sieciowe butiki herbaciane które znajdziemy w każdej większej galerii handlowej.....
https://www.teegschwendner.de/ 


.....

zajrzałem


zobaczyłem >  imitacja miseczki chawan do herbaty matcha
stwierdziłem że nie dla mnie


,,,,,
jedno  co trzeba przyznać:
Sekcja marketingu i rekalmy tego sklepu bardzo dobrze działa.

 Odkrycie:  _  organic  KEIKO -cha

To ciekawy przykład - kolaboracji sklepu ekologicznego z  twz." bio -zywnoscią  "i herbatą.   Profesjonalnie  przemyślane opakowania  - daje to do zrozumienia że herbaty Keiko -cha są  od producenta o silnym poczuciu indywidualności.


Niestety ceramika -- matcha-chawan - to  już  maszynowa produkcja bez klimatu wprowadzającego do harmonijnego delektowania  się   matcha.
Keiko-cha należy do japońskiej firmy z miasta Kagoshima  handlującej  herbatami  specjalnie przygotowanymi  na rynek niemiecki  tj. produkty organiczne - wszystko z certyfikatami i dokumentami zapewniającym jakość " Bio "  także "Organic"  kwalifikujacymi te herbaty jako super czyste ekologicznie.  Ceny  dość wysokie  lepiej zaopatrzyć się  w Japonii.
 https://www.keiko.de/


Muszę  przyznać że  wygodniej  i szybciej relacjonuje się , przedstawia  takie sprawozdania niż  próby opisu  miejsca upraw krzewu  czy.....

Komentarze

 1. Poszukiwania herbaty czy herbacianych utensyliów w niemieckich sklepach to bardzo ciekawy temat ;) Mnie udało się odwiedzić kilka sklepów herbacianych w Berlinie i znaleźć jeden sklep z herbatami w Goslar - tam przeważała ceramika chińska, dominowały herbaty indyjskie, mieszanki owocowe oraz rooibosy. Na tym tle japońskie utensylia w odwiedzanych przez Ciebie sklepach w Norymberdze wypadają... dość korzystnie ;) Oczywiście, to nie to samo co w Japonii ;) Ale chyba popyt określa podaż? A popyt wynika z wiedzy: jak wybrać dobrą herbatę i jak dobrać odpowiednią ceramikę czy porcelanę... Może kiedyś mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 2. Herbaciany Notesie : >>> napisalem "trochę tu daleko do japonskich kanonów estetyki" czy " imitacja miseczki chawan do herbaty matcha " >>>>czy odczytujesz to ze tle japońskie utensylia wypadają... dość korzystnie ? Nie..... jest odwrotnie za ceny np. 40 euro (170 zl pln.) > kupic chawan robiony maszynowo ktory imituje recznie robiony ? Raczej korzystniej poszukac prac ceramika czy poszukac w specjalitycznym sklepie gdzie jest wyjasnienie i dokladny opis przedmiotu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę tutaj bardzo długie ciekawe dwa komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda ze tylko komentarze. Jest tez tekst o herbatach w Norymberdze. Pozdrawiamy MEBLE BIUROWE, DLA DZIECI ......

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz