-
W celu praktycznego poznawania jak można odrabiać liście krzewu herbacianego w tym roku padł pomysł aby sprawdzić techniki wykorzystywane przy produkcji herbat białych. Podobno produkcja wytwarzanych herbat bialych nie jest skomplikowana ..." trzeba tylko wysuszyć liście w odpowiednim czasie..." A w rzeczywistości nie jest to takie
- proste...trzeba wiedzieć kiedy jest monent gdy wiednące listki po wysuszeniu dostaczą dobrego w samku naparu. Liscie powinny byc zielone jak widac zbrązowialy - wiec zaszly jakies reakcje chemiczne . Smak dobry ale chyba dzieki odmianie krzewu - yumewakaba - ktory dostracza dobre napary. Technika obrobki amatorska - nie udalo mi sie zahamowac procesow chemicznych tak aby liscie byly zielone - wiekszosci zmienil sie kolor na brazowy. Blaszki lisciowe nie byly uszkodzone wiec tlen nie dostal sie bezposrednio do wnerza liści. Jeśli nie było ugniatania ani formowania liści , teoretycznie jest to herbata biała.. ale chyba nie do końca - ?
-
- Tak jak widać - amatorskie obrabianie lisci prowadzi do takich efektów . powstaje cos co niby mozna zakwalifikowac do jako herbate biala ale nie jest to klasyk typu Bai Mudan ( 白牡丹) . Późny zbiór liści więc może biala herbata Shou Mei (壽眉 )? Nie pasuje to wiec jednak bo herbaty białe robione sa z lisci kultywaru Da Bai. ( 大白).
- I tak pojawia sie problem czy dzisiejsze obrobione listki mozna nazwać herbatą białą. ( ?)
Komentarze
Ten artykuł jest bardzo interesujący.W przyszłości na pewno na ten blog wrócę bo jestem bardzo ciekawym człowiekiem.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńZastanawia mnie kto odwiedza ten blog. ????.. Takie komentarze uwielbiam:
OdpowiedzUsuń> :balsam regenerujący===jestem bardzo ciekawym człowiekiem.
Kiedys było { "taśma samoprzylepna z nadrukiem" - jestem człowiekiem }
。
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuń