Xiáguāng chá 霞光茶 -

 


                                                             霞光 名茶 (    Xiaguang míng chá ) 

Jakie herbaty można kupić w zwyklym sklepie  na północy Chin ?  Nie jest to łatwe bo nie ma takiego wyboru jaki mamy w np. polskim  spożywczym ( paradoks)   

 

                                                 湖北通城县   霞光 (  通城縣霞光茶業) 

                         Firma Xiaguang produkujaca herbate z powiatu Tongcheng prowincja Hubei.

 


Herbata  Xiaguang została zakupiona w prowincji Liaoning  ( północno wschodnie Chiny)  - gdzie ze względu na chłodny klimat nie ma upraw krzewu herbaty. Nie ma tez tradycji  delektowania nie się herbatami jak to jest na południu Chin gdzie mamy dostęp oraz wybór lokalnych gatunków. Co to  za produkt ta  Herbata  Xiaguang (霞光茶) ?   Na opakowaniu można zauważyć napis               湖北名茶 (Húběi míng chá ) czyli słynna herbata z prowincji .Hubei...dodatkowo wiele oznakowań jakościowych ISO.  Nazwa firmy i suszu herbacianego jest ta sama. (?!)>>>>   wewnątrz papierowej torebki listki - które przypominają standardowe  chińskie herbaty zielone na eksport jak- Chun Mee   珍眉   a nawet Gunpowder. Czyli mamy odczynienia z herbatą produkowaną masowo. Bardzo niska przystępna cena za 80 gram  ukazuje ze mamy odczynienia klasą chińskiej  herbaty jakie otrzymmy w  polskich  sklepach   jak np.   

Yunnan Green 100g  G901-   gdzie cena i jakość adekwatna. 

Parzenie w temp ok 90 C  1min.

do 3ch parzen

kolor ciemno żółty -dymny

smak – prosty , mało gorzki , dymne akcenty – typowe dla herbat masowo produkowanych.


Herbata  Xiaguang (霞光茶)- Niestety nazwa  ani pochodzenie herbaty nic mi nie mówi... Prowincja  Hubei  ???  -  tak tu znajdziemy kilka znanych herbat gdzie na pierwszym miejscu klasuje się:

  Enshi Yulu(恩施 玉露)zielona herbata której obróbka  przy użyciu pary wodnej jest bardzo podobna  do do japońskich technik  produkcji  herbat sencha ..a to jest unikalne w Chinach  i dlatego Enshi Yulu-  ma status herbaty szczególmej - wyjątkowej..
  Ale   Xiaguang (霞光茶)  nie jest znana.  Nie znajdziemy wzmianek w literaturze poświęconej historii i kulturze herbaty.Dopiero - po sprawdzeniu  w  ( chińskim  ) internecie -można dowiedzieć się co to za herbata:
1.Powiat Tongcheng w prowincja Hubei.

Tongcheng – powiat w południowo-zachodniej części prefektury miejskiej Xianning w prowincji Hubei.Geograficznie graniczy  z prowincjami Hunan i Jiangxi -to są obszary o bardzo bogatych  tradycjach upraw herbat.  (ten rejon.iest  blisko miasta Yueyang ( prow. Hunan ) – czyli ośrodka produkcji herbaty żółtej Junshan Yingzhen )

2. Hubei Tongcheng:  o tym pisze  sie w sieci:

 Przemysł herbaciany to marzenie o wzbogacaniu ludzi  (湖北通城:茶产业铺就富民梦想)

Tongcheng jest znane jako „rodzinne miasto herbaty” i jest jednym z czterech głównych powiatów w prowincji Hubei produkujących herbatę. Herbatę uprawia się od 1500 lat. Obecnie powiat utworzył pas gospodarczy sektora herbaty, zdominowany przez sześć gmin, a mianowicie Junshui, Sizhuang, Shadui, Guandao, Magang i Daping. Według statystyk Powiatowego Biura Produktów Specjalnych w 2019 r. Powiat zajmowało powierzchnię 73 100 mu, przy całkowitej produkcji 2675 ton, a wartość produkcji serii herbat wynosiła 520 milionów juanów. Przetwarzanie rafinowanej herbaty wynosi 8.300 t...,

Powiat utworzył Hubei Shuangshi Tea Company, Hubei Xiaguang Tea Company, Junxiang Organic Tea Company, Baizhangtan Organic Tea Co., Ltd., cztery wiodące przedsiębiorstwa uprzemysłowienia rolnictwa na szczeblu prowincji, dwa wiodące przedsiębiorstwa zajmujące się herbatą na szczeblu gminnym i dwa krajowe Profesjonalne spółdzielnie herbaciane na poziomie klasy, z roczną sprzedażą ponad 300 milionów juanów oraz 16 przedsiębiorstwami zajmującymi się produkcją i przetwórstwem herbaty na dużą skalę oraz spółdzielniami zawodowymi. Przedsiębiorstwa i spółdzielnie herbaciane przyjmują model przemysłowy „firma + spółdzielnia + baza + rolnik”, który napędza rozwój 90% baz herbaty i rolników w powiecie. Model ten ma już doświadczenie i jest energicznie promowany.Xi Xiaoguang, założyciel i dyrektor generalny Xiaguang Tea Industry 霞光茶业创始人、总经理习晓光  )

....Chcąc pozbyć się biedy i niezwykle ciężkiej pracy, w 1981 roku, w wieku 29 lat, pod wpływem trendu sprzedaży herbaty w rejonie  Huating  żałował, że stracił wiele okazji z powodu nieśmiałości, więc zdecydował się wyjść bez wahania. Zaczął więc wchodzić do przemysłu herbacianego i pracował jako sprzedawca w ówczesnej fabryce herbaty Chengguan, odpowiedzialny za dystrybucję herbaty. Prowadzenie rynku nie jest tak naprawdę łatwiejsze niż praca fizyczna, ale z powodu braku środków finansowych jest oszczędny.......

.......W 1985 roku wrócił do  rodzinnej wioski Baota . W tamtym czasie w  nie było przedsiębiorstwa,  Został mianowany zastępcą dyrektora wioski, odpowiedzialnym za zarządzanie, odpowiedzialnym za zbiorowe przedsiębiorstwo na poziomie wsi, zaczął zakładać fabrykę herbaty pagodowej i pełnił funkcję dyrektora fabryki. Prowadził grupę młodych ludzi, zaczynał od zera, ciężko pracował i powoli otwierał sytuację. Każdego roku płacił wiosce 80 000 juanów opłat za zarządzanie i pomagał ponad 20 mieszkańcom...

...........Przez dziesięciolecia Xi Xiaoguang był świadkiem wzlotów i upadków przemysłu herbacianego w Tongcheng

Obecnie działalność firmy Xiaguang Tea Industry obejmuje produkcję i sprzedaż herbaty surowej, uszlachetnianie i przetwarzanie herbaty aromatyzowanej. Posiada organiczny ogród herbaciany o powierzchni 3000 akrów, ponad 600 pracowników i plantatorów herbaty, zakład przetwórczy o powierzchni 6000 metrów kwadratowych oraz roczną produkcję 1 miliona kilogramów herbaty. Główne produkty to słynna herbata Xiaguang, czarna herbata, zielona herbata, herbata jaśminowa i inne produkty z 4 serii 18, które sprzedają się dobrze w ponad 10 prowincjach, w tym Jilin, Liaoning i Heilongjiang. Ze średnim rocznym zyskiem i podatkiem w wysokości 300 000 juanów, pomaga to również nadwyżkom robotników wiejskich w znalezieniu zatrudnienia.

Herbata Xiaguang stała się reprezentatywną marką przemysłu herbacianego w powiecieTongcheng i znanym znakiem towarowym w mieście Xianning. Herbata organiczna Xiaguang jest nie tylko dla klientów krajowych. Herbata organiczna Xiaguang jest zdeterminowana, aby stworzyć słynną markę w Chinach, promować  na caly świat.........

Wyraz:

霞光 xiáguāng [promienie porannego lub wieczornego słońca] 
記霞光茶業創始人、總經理習曉光 —Jì xiáguāng chá yè chuàngshǐ rén, zǒng jīnglǐ xíxiǎoguāng

Xi Xiaoguang, założyciel i dyrektor generalny Xiaguang Tea Industry

 湖北通城县霞光茶业 (  通城縣霞光茶業)  Firm Xiaguang produkujaca herbate z powiatu Tongcheng prowincja Hubei.


九井峰红茶


 湖北通城县霞光茶业 (  通城縣霞光茶業)  Firm Xiaguang produkujaca herbate z powiatu Tongcheng prowincja Hubei.

Północno-wschodnie Chiny i północno-zachodnie Chiny to główne obszary sprzedaży herbaty Xiaguang. Jeśli chodzi o herbatę Xiaguang, ludzie tutaj będą się podnosić. Dlaczego klienci ufają herbacie Xiaguang? Każdy, kto zna branżę herbacianą Xiaguang, wierzy, że to właśnie zarządzanie uczciwością sprawia, że ​​marka Xiaguang zdobywa uznanie na rynku.

Komentarze