Ise -Kameyama > Marukame Sencha(伊勢茶/丸亀/伊達製茶)

Co można ciekawego dowiedzieć się o  sencha z Kameyama produkowanej przez DateSeicha (伊達製茶)?

 Odp: To herbata która  pochodzi z prefektury Mie z regionu nazywanym Ise z okolic miasta Kameyama (po. Jap. Żółwia Góra 亀山.)                                                                                 .....                                                                 Producent : DateSeicha to  firma rodzinna której właściciele aktywnie biorą udział w tworzeniu lokalnej kultury herbacianej.Prefektura Mie ( 三重県)  jest na 3chim miejscu jeśli chodzi o produkcje herbaty w Japonii. ( Pierwsze -Shizuoka, drugie Kagoshima) . Ale jeśli chodzi o wytarzanie herbaty kabuse cha to plasuje się na pierwszym miejscu.                                           Na terenie prefektury mamy dwa obszary produkcji herbaty, pierwszy to Ise a drugi mniejszy Iga – ta klasyfikacja związana jest historią dawnej Japonii przed wprowadzeniem współczesnego podziału na prefektury. W Japońskich rankingach najlepszych jakościowo herbat Mie nie zdobywa wysokich pozycji. Produkuje się tam herbaty pośledniej jakości , większość kabuse cha wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym.

Dzisiejsza do przygotowywana to właśnie zwykła futsu sencha - nie odznacza się jakimiś wybitnymi walorami. Cena jest adekwatna do jakości, przyjemna do codziennego popijania .W suszu herbacianym widać kawałki gałązek i pomimo że jest to ichiban cha (aka .shincha) nie jest zbyt intensywnie odczuwalna świeżość i energia typowa dla herbaty sencha z pierwszych zbiorów.






Dzisiejsza do przygotowywana to właśnie zwykła futsu sencha - nie odznacza się jakimiś wybitnymi walorami. Cena jest adekwatna do jakości, przyjemna do codziennego popijania .W suszu herbacianym widać kawałki gałązek i pomimo że jest to ichiban cha (aka. .shincha) nie jest zbyt intensywnie odczuwalna świeżość i energia typowa dla herbaty sencha z pierwszych zbiorów.

Miasto Kaneyama – aby wyróżnić się na herbacianej mapie Japonii zaczęło promować produkcje herbaty wakocha (和紅茶 ) – to jest japońskiej wersji herbaty czarnej ( czyli gdzie oksydacja sięga ok.100%). Takie działania w promocji wytwarzania wakoucha mają podstawy historyczne. W po wojnie do lat 60tych ubiegłego wieku na tych terenach produkowano najwięcej herbaty czarnej na eksport. Herbata czarna  powstawała na bazie kultywaru  Benihomare(紅誉 ). -  specjalnej odmiany wyhodowanej  właśnie dla produkcji herbat czarnych ,I właśnie wznowienie i udoskonalenie prawie zapomnianych tradycji produkcji herbaty wakoucha ( czarnej) są szansą na uzyskanie uznania i renomy. 



                                             kolor  naparu  jest żółty  


Komentarze