Herbaty etiopskie wspomnienie


Jeśli chodzi o herbaty etiopskie nie ma jeszcze ręcznie wytwarzanych herbat o wysokiej jakości.  czy super oryginalnym smaku. Widać powolny progres - są już herbaty zielone ,zaczyna się produkcja herbat aromatyzowanych ( hibiskus ,mięta)  Ale to nie to czego szukam - niszowe ,unikaty..albo spotkania z farmerami którzy opowiedzą jak powstają ich  szczególne herbaty.
Grudniowa pierwsza i ostania wizyta na plantacji Gumaro  uswiadomila mi jak obca i daleka jest idea traktowania herbaty jak coś  więcej niz produkt spożywczy.


                           
                                               Tak podaje się herbaty w hotelu w Addis Abebie.


Większość herbat produkowana jest jako torebkowe..ekspresowe


Pojawiły się tez  herbaty zielone - bardzo czego 2 lata temu nie zauważyłem.

Odwiedzenie plantacji bardzo przypominało mi Malezje - z tym ze tam maja baze turystyczna i zarabaja  na odwiedzinach gosci  >> Turystyka plus herbata. Cameron Highlands 

Kto jest głównym producentem i jakie herbaty możemy kupić  w etiopskich super marketach  bedzie jeszcze.


Na szczęście spotkałem się z ludźmi którzy planują stworzenie agro - organicznej farmy gdzie wszystko będzie " uprawiane dla szczęścia i zdrowia" mieszkańców naszej planety"  . Przypadek tak sprawił iż spotkałem byłego biznesmena z Indii który -podrzucił robienie pieniedzy ,krecenie  interesow osobistych  na rzecz  zorganizowania farmy organicznej w Etiopii ,takze  z mozlioscia zamieszkania czy prowadzenia dobrych inwestycji  jak właśnie hodowla wszelkich  roślin. . Przypadkowo miejsce to jest oddalone od 20 km od  plantacji herbaty Wush Wush.  Mam nadzieję iż zaowocuje to powstawaniem  ręcznie robionych wysokiej jakości herbat etiopskich. 

Komentarze